O nás


Naša spoločnosť SAURUS s.r.o. vám ponúka ubytovanie pre psov žijúcich vnútri, ktorí nie sú agresívni k ostatným psom ani ľudom a majú hygienické návyky. Náš Hotel pre bytových psov je vybudovaný tak, aby pripomínal psíkom čo najviac rodinné prostredie. Všetko máme umiestnené v jednom veľkom objekte na rozlohe 4.000 m2, firmu so skladmi, naše bývanie aj ubytovanie pre psov, takže sa nestane, ze by psi boli bez dozoru niekde na inom mieste ako sme my,alebo že by sme nevedeli nejaký časový úsek, čo sa so psami deje. Všetky izby aj vonkajšie priestory sú monitorované kamerovým systémom.

 

 

 

Fakty o dlhoročnej práci a skúsenostiach so psami


Volám sa Anna Timková, som majiteľkou spoločnosti SAURUS s.r.o. , ktorá je na našom trhu od roku 1992 a zároveň som aj súčasťou Žilinského útulku, ktorému aktívne pomáham od novembra 2010. Za toto obdobie sa u mňa v dočasnej opatere vystriedalo vyše 150 opustených a týraných psíkov, veľkých aj malých šteniat aj dospelých, ktorí nemohli byť v útulku z nejakých dôvodov, či už zdravotných po ťažkých operáciách alebo z psychických dôvodov, kedy psi v útulku pobyt veľmi zle znášajú. Všetci hafani sa od nás úspešne adoptovali do nových rodín aj so základným výcvikom a navýkmi spojenými so životom v rodine.
Robím so psami nepretržite viac ako 40 rokov, vo svojich 13 rokoch som urobila so psom svoju prvú skúšku z výkonu SVV2 a potom ďalších 43 skúšok s rôznymi psami. Raritou bol môj stredný bradáč Brian Zelená voda, ktorý zložil 7 skúšok z výkonu, z čoho dve boli vrcholové a to národná SVV3 a medzinárodná IPO3. V minulosti som tiež súťažila vo výkone psov a robila rozhodkyňu pre výkon psov podľa národného aj medzinárodného skúšobného poriadku. 16 rokov som sa venovala chovu nemeckých ovčiakov v chovateľskej stanici SAURUS Slovakia.
Mám dostatočné skúsenosti s výchovou a výcvikom psov a vďaka práci pre útulok aj so psami v ťažkom strese, bojazlivými psami ale aj zranenými a chorými.
K myšlienke Hotela pre psov sme sa dostali vďaka skúsenostiam a neustálym ubytovávanim opustených havinov, ktorí potrebujú pomoc a keď ostali voľné priestranné boxy po chove koní. Pretože posledné štyri roky máme popri svojich psoch stále v dočasnej opatere aj útulkáčov, máme skúsenosti aj s väčšou svorkou ako sú len štyria naši domáci psi, ktorých tvoria dve fenky JRT, jedna fenka yorka a psík ratlík. Všetci sú z útulku, boli u mňa v dočasnej opatere a zostali nastálo.
Ak by ste mali obavy z toho, že sa u nás staráme aj o opustných a týraných psíkov, ubezpečujem Vás, že nemusíte mať. Sú to veľmi vďačné zvieratá a kým prídu k nám do svorky, prejdú samozrejme odblšením, odčervením a sú zaočkovaní kompletnou vakcínou proti besnote aj všetkým vírusovým ochoreniam. Tieto opustené chúďatá sa u nás striedajú už štyri roky a sú s našimi psami v priamom kontakte, väcsinou aj s nami v byte a nikdy sme nemali žiadny problém s našimi domácimi hafanmi, pretože dodržiavame všetky potrebné opatrenia.