Dôležité informácie pre vás

Čo požadujeme?

Keď u nás chcete psíka ubytovať, musí byť zdravý, čo sa týka nákazlivých ochorení, musíte priniesť Veterinárny preukaz psa s platným očkovaním proti vírusovým ochoreniam aj besnote, nezabudnite aj na očkovanie proti kotercovému kašľu, ktoré je tiež jednou z podmienok prijatia psíka na pobyt. Ak sa chcete vyhnúť zbytočným nepríjemným prekvapeniam, prečítajte si nasledovné info ohľadne očkovania proti kotercovému kašľu: Ak použijete na očkovanie injekčnú vakcínu PNEUMODOG a predošlý rok ste psíka neočkovali, je potrebné preočkovanie o dva týždne, 7 dni po druhom očkovaní môže prísť psík na pobyt. Ďalšie roky už očkujete len 1x ročne. Ak chcete použiť nosovú vakcínu NOBIVAC KC, ktorá sa nakvapká do nosa, imunita nastupuje síce už do 3 dní proti baktériám ale až do 3 týždňov proti chrípke, takže na pobyt k nám môže psík prísť až po 3 týždňoch po podaní tejto vakcíny. Vakcína sa podáva len raz za rok, aj ak nebol psík dovtedy nikdy proti kotercovému kašľu očkovaný. Je potrebné taktiež odčervenie psa, nie staršie ako 3 mesiace. Psíka však neodčervujte tesne pred pobytom u nás, lebo niektorí to môžu horšie znášať, prípadne môžu hnačkovať. Takže odčervenie by malo byť nie staršie ako 3 mesiace ale zároveň odčervovať nie menej ako 5 dni pred príchodom k nám. Bolo by dobre, keby ste psovi aplikovali buď olejček proti parazitom, žuvacie tabletky, alebo nechali na krku účinný antiparazitálny obojok hlavne v období od jari do jesene, keď sa vyskytujú kliešte. Ak psík pravidelne užíva nejaké lieky, treba ich tiež priniesť s rozpisom užívania. Ak máte sučku, skontrolujte si, kedy naposledy hárala, či jej háranie nevychádza na obdobie plánovaného pobytu u nás, pretože harajúce sučky neberieme. Pre prípad, že by sučka začala hárať počas pobytu u nás, musíte nám nechať kontakt na niekoho, kto by ju potom prišiel k nám zobrať.

Príjem a návštevy

Je vždy potrebné telefonicky si dopredu dohodnúť čas prijatia aj odovzdania psíka. Prijímame a odovzdávame hafanov Pondelok-Nedeľa: ráno 8:30-9:00 a večer 19:00-19:30. Náš hotel má režim, ktorý sa snažíme dodržiavať, aj keď občas urobíme výnimku. Niektorým majiteľom sa nepáči, že nemôžu priniesť psíka kedykoľvek cez deň a že máme len dva časy na príjem a odovzdávanie hafanov a to ráno a večer. Všetko má svoj význam a režim pre hafanov je urobený tak, aby vyhovoval každému, striedajú sa u nás spoločné hry s odpočinkom. Keď sme spolu, sa hráme, keď je odpočinok, je v hoteli kľud a ticho a vtedy sú na izbách spokojní aj hafani. Všetci spolu sme ráno, poobede a večer, poobede sa hafanom venujeme najdlhšie. Keď je veľký pohyb psov, majitelia s hafanmi prichádzajú a odchádzajú, tak ráno a večer sa nemôžeme venovať len psom, pretože ich často musíme zatvárať, keď niekto príde, sú hneď rozrušení a tým narúšame normálny kľudný priebeh trávenia spoločného času. Keď prijímame a odovzdávame psíkov len ráno a večer v stanovených hodinách, poobede sa môžeme naplno venovať len ubytovaným hafanom, pohrajú sa, ponaháňajú, v kľude potom povegetia, všetci sú spokojní, potom na izbách dobrí, zase oddychujú a tak to má byť. Takže dva stanovené časy nie sú preto, že by sme tu boli len ráno a večer, ale preto, čo som napísala. Sme tu skoro stále, pretože tu aj bývame, ale režim musí byť, inak sa to všetko nedá v pohode s početnou svorkou rôznych pováh zvládať. Každý majiteľ, ktorý si to aspoň trochu dokáže predstaviť, čo život so svorkou obnáša, nemá problém dodržať naše pravidlá, ale nájdu sa aj takí, čo si myslia, že sme povinní prispôsobiť sa každému. Takí si potom musia nájsť iný hotel, pretože my vieme, čo všetko pre hafanov robíme, vieme čo všetko to obnáša, sme s nimi celý rok od rána do večera, nemáme víkendy ani sviatky a fungovať každý deň tak, že sme neustále k dispozícii, pretože jeden majiteľ chce prísť o 8, druhý o 11, další zase v inom čase, sa jednoducho nedá, nie sme stroje. Takže aj v záujme nášho vlastného pokoja a zdravia, budeme prispôsobovať náš režim dňa tak, aby boli spokojní hafani ale aj my, pretože aj naša pohoda je veľmi dôležitá a hafani to cítia.

Pobyt a kŕmenie

Psíka môžete u nás ubytovať na deň ale aj niekoľko mesiacov v období, keď ste mimo bydliska a nemá sa Vám o vášho psieho kámoša kto postarať. Chodia k nám hafani na pravidelné opakované pobyty krátkodobé ale aj opakované dlhodobé pobyty . Prineste tiež so sebou stravu pre vášho psíka na ktorú je zvyknutý, je možné priniesť aj mäso, uvarenú ryžu.. najlepšie naporcované podľa dávky, ktorú má zjesť. K dispozícii máme chladničku a mraziak, kde môže byť uskladnené aj pri dlhodobejších pobytoch. Pri preberaní psíka nám poviete, koľkokrát denne ho kŕmite a tak isto može byť kŕmený aj počas pobytu u nás.

Platba za pobyt

Platby za pobyt požadujeme pri príjme psíka do nášho hotela. Cenu za ubytovanie každého psíka stanovujeme individuálne podľa toho, akého psíka máte a ako dlho u nás bude. Ak máte záujem o ubytovanie vášho psíka, treba zavolať 0905-670 180 Po-So 11-18hod., potrebujeme vedieť viac o psovi a dostanete aj potrebné info. Pri ubytovaní počas štátneho sviatku je účtovaný príplatok 50% k sume stanovenej za deň pobytu. Každoročne v období od 20.12. - 6.1. následujúceho roka účtujeme taktiež príplatok 50% k sume za každý deň pobytu, pričom dni 24, 25, 26, 31.12 a 1.1. je príplatok 100%.

Veterinárna starostlivosť

V prípade potreby je samozrejme zabezpečená veterinárna starostlivosť. Ak zhodnotíme, že stav vášho psa je vážny, budeme Vás ihneď kontaktovať a informovať o jeho stave, aby ste dopredu vedeli a odsúhlasili potrebné veterinárne ošetrenie. Po návrate a prebratí si psíka, bude potrebné veterinárne ošetrenie preplatiť.

Info počas pobytu

Život v našom hoteli môžete sledovať na našej stránke na FACEBOOKU, ktorá je denne aktualizovaná. Nájdete tu videá zo života v našom hoteli. Fotky aj videá si môžete pozrieť, ak máte prístup na net aj na dovolenke, alebo kdekoľvek práve ste. Taktiež nám môžete zavolať alebo poslať správu tu na fb, ak sa chcete spýtať na vášho havina.